Opublikowano w 2014/05/15 o godzinie 19:25

Wpłyń na wodę” to nowy cykl 10 krótkometrażowych filmów edukacyjnych zrealizowanych przez EDUSCIENCE - jeden z największych krajowych projektów edukacyjnych oraz  innowacyjnych z zakresu edukacji przyrodniczej. Projekt ten ma na celu podnoszenie kompetencji młodzieży szkolnej i studentów w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii.

AAA

Filmy z serii “Wpłyń na wodę” w ciekawy a jednocześnie bardzo przystępny sposób omawiają różne zagadnienia z zakresu funkcjonowania i ochrony ekosystemów wód śródlądowych Polski oraz użytkowania zasobów wodnych przez człowieka. Warto przy tym wspomnieć, że aż sześć spośród nich zrealizowano w Łodzi i okolicach, przy współpracy Katedry Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii UŁ, Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi oraz łódzkiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

AAA

W trzech odcinkach wystąpili pracownicy i doktorant naszej katedry:   Bezkręgowce słodkowodne – różnorodne i pożyteczne (dr Grzegorz Tończyk), Niesamowite odkrycia w osadach jeziornych (dr Mateusz Płóciennik), Jak obce gatunki Wisłę zdobyły (dr Karolina Bącela-Spychalska, dr hab. Michał Grabowski, mgr Michał Rachalewski).

AAA

Wszystkie odcinki serii obejrzeć można na kanale YouTube “Dzika Polska“.