Opublikowano w 2013/03/12 o godzinie 08:24

Tatrzańskie Warsztaty Bentologiczne

Zakopane, 9-11 maja 2013

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do udziału w XX Ogólnopolskich Warsztatach Bentologicznych, które w 20-ej edycji wracają do miejsca pierwszego spotkania czyli do Zakopanego.  Warsztaty odbędą się w dniach 9-11 maja 2013 r. w budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz na terenie Parku. Informujemy także, że częścią  spotkania będą Tatrzańskie Warsztaty Bentologiczne przeznaczone dla społeczność zakopiańskiej, w tym dzieci i młodzieży, dla których planujemy cykl zajęć edukacyjnych oraz wykład popularno-naukowy., które odbędą się w dniu poprzedzającym właściwe Warsztaty tj. 8 maja.  Jest to impreza dodatkowa nie obejmująca uczestników zgłaszających się na XX OWB.

W tym roku poza drobnym jubileuszem tematem Warsztatów będzie ?System hydrologiczny i różnorodność fauny bentosowej Tatr Polskich? .

Organizatorami Warsztatów jest tym razem Zarząd Sekcji Bentologicznej PTH wraz z pracownikami i studentami Katedry Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi, Instytutu Ochrony  Przyrody PAN w Krakowie oraz Tatrzański Park Narodowy.

logo-warsztaty2

Szczegółowe informacje można znaleźć w Komunikacie I i Komunikacie II Osoby zglaszające się na warsztaty prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Patronat:

WATRA

Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

www.watra.pl

Starostwo

Andrzej Gąsienica-Makowski

Starosta Tatrzański

www.powiat.tatry.pl

TATRY_MIESIĘCZNIK

TATRY ? magazyn Tatrzańskiego Parku Narodowego

www.tatry.tpn.pl

Szanowni Uczestnicy!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego bardzo dziękujemy za nadesłane formularze zgłoszeniowe, zgłosiło się ponad 70 osób. W Komunikacie III przedstawiamy warunki finansowe uczestnictwa w tegorocznych Warsztatach Bentologicznych.

.

Konkurs fotograficzny ?Świat owadów?

Organizatorzy Tatrzańskich Warsztaty Bentologiczne ogłaszają konkurs fotograficzny skierowany do fotografów amatorów, którego tematem wiodącym są owady. Owady są najbardziej zróżnicowana na Ziemi grupą organizmów, spotykanych we wszystkich, nawet najbardziej niedostępnych siedliskach. Liczba gatunków opisanych na świcie przekracza 1,2 mln, a szacowana jest nawet na kilkadziesiąt milionów. W Polsce stwierdzono dotychczas ponad 26 tys. gatunków owadów.  Co charakteryzuje ta grupę zwierząt? Przede wszystkim niezwykła różnorodność form, barw i zachowań. Wszystkie te elementy są tematem ogłoszonego konkursu pt. ?Świat owadów?

Prace zgodnie z informacjami zawartymi w Regulaminie prosimy nadsyłać na adres Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego ul. Chałubińskiego 42a 34-500 Zakopane do dnia 24.04.2013 r. Rozstrzygnięcie konkursu, rozdanie nagród oraz otwarcie wystawy prac uczestników odbędzie się w dniu 8 maja o godzinie 18.30 Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, ul. Chałubińskiego 42a. Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w poniższych plikach PDF1 i PDF2.