Opublikowano w 2011/10/02 o godzinie 00:50

Ilustrowana encyklopedia ssaków Polski. Carta Blanca, 2011

Ilustrowana encyklopedia ssaków Polski to bardzo obszerny atlas zwierząt i praktyczny przewodnik dla miłośników przyrody, a zarazem znakomite uzupełnienie podręczników do biologii dla uczniów i studentów.

AAA

Kolejna z serii encyklopedycznych publikacji Carta Blanca została w całości poświęcona ssakom, najbliższej nam gromadzie zwierząt. Opracowana z dużym rozmachem (ponad 700 zdjęć!), rzetelnie, przejrzyście i zgodnie z najnowszą systematyką prezentuje wszystkie gatunki ssaków żyjących w Polsce: od kilkucentymetrowych ryjówek po największego lądowego ssaka Europy, żubra; od 25 odnotowanych w kraju gatunków nietoperzy po obserwowane w wodach Bałtyku ogromne wieloryby ? finwale i humbaki. Pełne ciekawostek teksty autorstwa uznanych zoologów, rysunki, schematy, mapy zasięgów występowania i fenomenalne fotografie czynią z encyklopedii lekturę obowiązkową każdego miłośnika przyrody. Współautorami książki są pracownicy naszej katedry: dr hab. Michał Grabowski, dr Radomir Jaskuła i dr Krzysztof Pabis.

Dowiedz się więcej o tej książce